اخبار > نشست هم اندیشی مشترک مدرسین و صاحب نظران حوزه علمیه قم و اساتید طب سنتی برخی دانشگاههای علوم پزشکی با موضوع نظام سلامت در اسلام در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/05/29

نشست هم اندیشی مشترک مدرسین و صاحب نظران حوزه علمیه قم و اساتید طب سنتی برخی دانشگاههای علوم پزشکی با موضوع نظام سلامت در اسلام در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

نشست هم اندیشی مشترک حوزه و دانشگاه با حضور صاحب نظرانی از دانشگاه علوم و حدیث ، مراکز پژوهشی حوزه علمیه قم ، مرکز تحقیقاتی دفتر تبلیغات اسلامی ، دانشگاه امام صادق و صاحب نظرانی از اساتید دانشکده های طب سنتی اساتید دانشکده سلامت و دین و برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم با موضوع نظام سلامت در اسلام عصر روز یکشنبه به ریاست مدیر کل طب سنتی وزارت بهداشت ؛ درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر خدادوست و دکتر ایرانی خواه رئیس این دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست نظرات مفیدی از سوی شرکت کنندگان پیرامون چگونگی مداخلات علوم دینی در امور پزشکی ارائه گردید که اهم نکات ارائه شده به شرح ذیل می باشد.

1-مداخلات علوم دینی در امور پزشکی از سه حیث باید مورد بررسی قرار گیرد یکی از حیث قوت و صحت علوم دینی که در مراکز تخصصی حوزه باید مورد بررسی قرار گیرد دوم از حیث قوت و صحت علوم پزشکی که باید در دانشگاهها مورد بررسی قرار گیرد سوم از حیث حقوقی و قانونی این مداخلات که باید توسط دستگاههای نظارتی مورد بررسی قرار گیرد.

2-برخورد با مدعیان طب اسلامی بصورت سلبی منتج به نتیجه نخواهد شد بلکه باید این افراد به کرسی ها و نشست های نقد و نظریه پردازی دعوت شوند و اقناع اتفاق بیفتد.

3-برای مطالعات میان رشته ای باید جهات مختلف آن لحاظ شود لذا باید علوم مختلف در یک مطالعات میان رشته ای را ببینیم.

4-حوزه سلامت فراتر از حوزه طب است بنابراین با این نگاه باید بهره گیری از علوم دینی را در رسیدن به سلامت جدی تر پیگیر باشیم.

 

 


١٥:٤٦ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٦٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد