اخبار > حجت الاسلام و المسلمین طاهری مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه: ترویج فرهنگ نماز اولین رسالت تبلیغی و مهمترین فعالیت فرهنگی حوزه و دانشگاه است .
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/09/21

حجت الاسلام و المسلمین طاهری مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه: ترویج فرهنگ نماز اولین رسالت تبلیغی و مهمترین فعالیت فرهنگی حوزه و دانشگاه است .

اولین جشنواره علمی ، فرهنگی و هنری نماز دانشگاه علوم پزشکی قم  در چهار بخش علمی،  هنری ، ادبی و ایده پردازی توسط کانون دانشجویی معراج این دانشگاه به اتمام رسید و مراسم اختتامیه آن دوشنبه ۲۷ آذر ماه در این دانشگاه برگزار می شود .


حجت الاسلام و المسلمین سید محمد طاهری خرم آبادی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در این باره گفت :
این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ نماز در بین دانشگاهیان  و تبین اهمیت سلامت معنوی برگزار شده. وضرورت این کار هم از این جهت بود که تهذیب و سلامت معنوی فرد مقدم بر تحصیل است و شاخص مهم سلامت معنوی و تهذیب که ظرفیت وجودی انسان را آماده برای پذیرش علم می نماید نماز و ارتباط با خدا و سبک زندگی الهی است .

وی رسالت امروز فعالین فرهنگی دانشگاه را در گام اول ترویج فرهنگ نماز خواند و گفت چون نماز میزان پذیرش هر عمل نیکی است اولین اقدام هر تشکل و کانونی ملتزم نمودن اعضای خود به نماز اول وقت و همراه با جماعت است

حجت الاسلام طاهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت به نظر من با توجه به جایگاه و اهمیت نماز و نقش آن در  همه ابعاد زندگی اولین رسالت تبلیغی و مهمترین فعالیت فرهنگی حوزه و دانشگاه ترویج فرهنگ نماز است .


وی از برگزار کنندگان این جشنواره تشکر نمود و گفت آنچه من از آثار تولیدی رسیده ملاحظه کردم بسیار خوب بود مقالات خوبی در حوزه میان رشته ای و ارتباط سلامت و نماز رسیده و همچنین اثرهای هنری خوبی هم واصل شده که بی تردید مستحق انتخاب کشوری هستند و این آثار باید در فضای رسانه ای و مجلات علمی مورد استفاده قرار گیرد .

حجت الاسلام طاهری از مسئولین استان و دانشگاه و اساتید دانشگاه خواست با حضور خود در اختتامیه این جشنواره اعضای کانون دانشجویی معراج( نماز)  را مورد مهر خود قرار دهند .


١٢:٣٨ - سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٢٣١١    /    تعداد نمایش : ٥١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد