اخبار > شروع دوره دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با موضوع معرفت دینی با حضور استاد عابدینی
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/10/10

شروع دوره دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با موضوع معرفت دینی با حضور استاد عابدینی

 پنج شنبه ۷ دی ماه اولین جلسه دوره دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با موضوع معرفت دینی توسط استاد آیت الله عابدینی در سالن شهید احدی ستاد دانشگاه برگزار شد.


در این کارگاه که اساتید مشارکت فعالی در بحث داشتند استاد عابدینی گفت اگر انسان این  عالم را مستقل  ببیند و متصل به یک نامتناهی نکند افق دیدش برای حرکت را بسیار اندک دیده و چنین انسانی کوچک می ماند وی با اشاره به آیه شریفه:


اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَزِينَةٌ وَتَفَاخُرٌ بَيْنَكُمْ وَتَكَاثُرٌ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ


گفت حیات دنیا طبق این آیه  دارای پنج مرحله است : دوران کودکی که بازیچه است دوران نوجوانی که دوران سرگرمی است دوران جوانی که دوران زینت است دوران میان سالی که دوران تفاخر به داشته هاست و دوران پیری که دوران تکاثر و ژست زیاده داشتن است .


همه این پنج مرحله محدود ، اندک و ناچیزست ولی اگر  همین حیات را متصل به منبع نامتناهی کند انسان را تا نامتناهی رشد می دهد ، و انسان تا بی نهایت می رود .


وی با اشاره به دعای عرفه امام حسین علیه السلام گفت : امام حسین در فرازی از این دعا می فرماید : خدایا چطور احساس عزت کنم در حالیکه همه اش نیاز هستم و در فراز دیگر می فرماید خدایا چطور احساس عزت نکنم در حالیکه متصل به تو هستم.


امکانش آن نیاز وقتی است که خود را مستقل می بینی اما همینکه متصل شدی صاحب عزت می شوی .

شایان ذکر است این دوره در 4 هفته برگزار می گردد.٠٨:٣٩ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٩٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد