اخبار > مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم کیفیت‌گرایی را یکی از اولویت‌های موردنیاز فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: اکنون از نیروی انسانی به‌عنوان مهم‌ترین ابزار کار فرهنگی غافل هستیم چراکه همچنان به کادرسازی، توانمندسازی و کیفی‌سازی نیروهای موردنیاز نرسیده‌ایم.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مسئولین معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه با مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم کیفیت‌گرایی را یکی از اولویت‌های موردنیاز فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: اکنون از نیروی انسانی به‌عنوان مهم‌ترین ابزار کار فرهنگی غافل هستیم چراکه همچنان به کادرسازی، توانمندسازی و کیفی‌سازی نیروهای موردنیاز نرسیده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم، مسئول و کارشناسان مدیریت فرهنگی معاونت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر امروز با حضور در مجتمع فرهنگی و آموزشی پردیس با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم دیدار و گفت‌و گو کردند.

در این دیدار قائم‌ مقام مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه بررسی میزان اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی باید موردتوجه قرار گیرد، اظهار کرد: باید برنامه‌های ویژه جامع برای مجموعه‌های مختلف فرهنگی دانشگاه درنظر گرفته تا بتوانیم برنامه‌های مشترک را دنبال کرده و به نتایج موردنظر برسیم. امروز مقتضیات روز فرهنگی نیاز به تدوین راهبرد فرهنگی دانشگاه را اجتناب ناپذیر نموده است.

کاکایی اظهار امیدواری نمود تا با تشکیل جلسات مشترک بتوانیم راهبردی اثربخش و عملیاتی برای ارتقای فعالیت های فرهنگی دانشگاه داشته باشیم.

همچنین، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان اینکه اقشار مختلف جامعه می‌توانند در عرصه فرهنگی کشور مؤثر باشند، عنوان کرد: شهادت شهید محسن حججی به شیوه مطلوبی نشان داد که می‌توانیم به‌تنهایی به‌اندازه چندین دستگاه و نهاد در جهان اسلام اثرگذار باشیم اما در این مسیر باید ایثار و گذشت داشته باشیم.

طاهری با تأکید بر اینکه مباحث فرهنگی باید به‌عنوان یک دغدغه موردتوجه دانشجویان، اساتید و مسئولان قرار گیرد، مطرح کرد: طرح مباحث فرهنگی نباید برای پیشبرد منافع شخصی باشد و ضرورت کار فرهنگی به این معناست که فرد کار فرهنگی را مقدمه هر کاری بداند.

وی از اثر تخریبی فضای مجازی در میان اقشار مختلف جامعه یادکرد و گفت: با توجه به اینکه نتوانسته فرهنگ‌سازی موردنیاز را رقم بزنیم اکنون با آسیب‌ها روبرو هستیم درحالی که با فرهنگ‌سازی می‌توانیم از فرصت‌های این فضا استفاده بیشتری داشته باشیم.

طاهری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید به مقوله‌های مختلف فرهنگی نگاهی متفاوت داشته باشند، افزود: هرچند گاهی بودجه و وقت می‌گذاریم اما به علت نداشتن راهبرد و اولویت موردنیاز به بازده موردنظر نمی‌رسیم درحالی‌که باید برنامه‌ای بلند مدت را تعیین و میزان رسیدن به هدف را به‌صورت مستمر در هر مرحله موردبررسی قرار دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم کیفیت‌گرایی را یکی از اولویت‌های موردنیاز فعالیت‌های فرهنگی دانست و عنوان کرد: اکنون از نیروی انسانی به‌عنوان مهم‌ترین ابزار کار فرهنگی غافل هستیم چراکه همچنان به کادرسازی، توانمندسازی و کیفی‌سازی نیروهای موردنیاز نرسیده‌ایم.

وی بابیان اینکه باور به آموزه‌های دینی در ترویج آن‌ها به‌صورت مستقیم اثرگذار است، اظهار کرد: در برنامه‌های آموزشی و فرهنگی باید با استفاده از ظرفیت‌های داخلی خود ترویج آموزه‌های دینی را رقم بزنیم.


٢٠:٠٧ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٤٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٢٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد