اخبار > نشست هم اندیشی اساتید معارف دانشگاه علوم پزشکی قم در روز های نخستین سال تحصیلی جدید دانشگاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی

نشست هم اندیشی اساتید معارف دانشگاه علوم پزشکی قم در روز های نخستین سال تحصیلی جدید دانشگاه

 

 

 

 

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در نشست هم اندیشی اساتید معارف:

اصلاح سبک زندگی توجه به مسئله تربیت در کنار تعلیم است .

 

 

نشست هم اندیشی اساتید معارف دانشگاه علوم پزشکی قم در روز های نخستین سال تحصیلی جدید دانشگاه

اولین نشست هم اندیشی اساتید معارف دانشگاه علوم پزشکی قم صبح روز پنج شنبه ۱۲ مهرماه در محل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور اساتید و مدیر این گروه و حجت الاسلام والمسلمین طاهری خرم آبادی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه برگزار گردید .
در ابتدای این نشست پس از تلاوت قرآن کریم حجت الاسلام طاهری به تشریح وضعیت آسیب های اجتماعی در جامعه پرداخت و از اساتید این گروه خواست تا در کلاسهای درس به بیان تهدید هایی که از این آسیب ها( از جمله اعتیاد ، طلاق ، سن ازدواج ، بی عفتی) به جامعه می رسد بپردازند .
وی همچنین اصلاح سبک زندگی را از وظایف همه اساتید از جمله اساتید معارف خواند و گفت اصلاح سبک زندگی توجه به مسئله تربیت در کنار تعلیم است .
وی در بخشی از سخنان خود از اساتید تقاضا کرد که نسبت به توجه دادن نسل جوان به نماز اهتمام بیشتری داشته باشند، و هر استادی نقش نماز را با توجه به عنوان درسی خود تبین نماید .
پس از سخنان مسئول نهاد جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر علی نوری به بیان سیاست ها و راهبردهای گروه معارف در ترم جدید پرداخت و فرمود : ما از اساتید انتظار داریم دروس معارف را نیاز محور ارائه دهند و به سوالات امروز دانشجویان پاسخگو باشند .وی همچنین به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در کلاس های معارف تاکید کرد و گفت موضوعات امروز جامعه مثل حجاب اجباری را به بحث بگذارید تا رفع شبهه صورت گیرد .
در پایان ایشان به بیان برخی آسیب های که ممکن است اثر فعالیت اساتید را کم رنگ و کم ارزش کندپرداخت و نظر اساتید را استماع نمودند.

 

 ٠٧:٥١ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤٢٩٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد