اخبار > جلسه کار گروه امر به معروف و نهی از منکر مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1395/06/04

جلسه کار گروه امر به معروف و نهی از منکر مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

در جلسه کار گروه امر به معروف و نهی از منکر مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه که  پنج شنبه 95/6/4  در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد ، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین طاهری مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با تشریح ضرورت تذکر در بین مومنین گفت : از آنجا که قرآن انسان را موجودی معرفی می کند که گاهی دچار فراموشی و غفلت می شود برهمه ما لازم است با تفکر , تعبد و پند و موعظه هم خودمان و هم جامعه را از ابتلای به این دو بلیه حفظ کنیم .


وی سپس از شوراهای امربه معروف بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی خواست که با برگزاری منظم جلسات کمیته امر به معروف مرکز خود به آسیب شناسی دقیق مجموعه خود بپردازند و پس از اولویت بندی در صدد حل این آسیب ها بر آیند .

طاهری افزود شایسته گان و افراد پر تلاش و قشر مقید به دستورات دینی باید در هر مجموعه ای مورد تشویق مسئولين و مدیران آن  قرار گیرد و مواظب باشیم بجای شایستگان و افراد زحمت کش اشتباها افراد متملق و چابلوس تشویق نشوند .


وی آموزش و فرهنگ سازی را ضرورت امربه معروف دانست و از مدیران مراکز خواست تا آموزش معارف دینی و اخلاقی برای پرسنل را جدی  بگیرند .

پس ازسخنان ریاست دفتر نهاد ,حجت الاسلام والمسلمین دکتر واشیان به تشریح وظایف و برنامه های عملیاتی این ستاد پرداخت و گفت پس از ارسال این برنامه ها بعنوان دبیر این ستاد در مراکز حضور خواهیم یافت و در جریان میزان  اجرای این برنامه ها قرار خواهیم گرفت.


در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم از سوی اعضای کمیته ها  مطرح شد :


- همه مسئولين مدیران , واحدها , نهادها و تشکلها باید همزمان با هم به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بپردازند والا اینکه برخی آدم خوبه بشنوند چون هیچ تذکری نمی دهند و برخی بخاطر انجام تکلیف شمر شوند درست نیست .

- همه متدینین باید هزینه امر به معروف و نهی ازمنکر را بدهند , مشکل ما اینکه هیچ کس حاضر نیست هزینه امربه معروف را بدهد , خوب معلومه وقتی شما امر به معروف کنید طبیعتا یک عده ای خوششان نمی آید .


- واحدهای مانند بازرسی و کمیته تخلفات نباید منتظر بنشینند تا ببینیم آیا گزارشی می رسد یا نه , بلکه باید فعال با تخلف برخورد نمایند .


- مسئله امر به معروف آنچنان که از سخنان مقام معظم رهبری بر می آید یک واجب عینی است نه یک واجب کفایی , یعنی اینگونه نیست که با تذکر یک نفر تکلیف از گردن دیگران ساقط شود بلکه همه باید تذکر دهند چرا که آقا فرمودند : اگر نفر اول تذکر دهد نفر دوم تذکر دهد همینطور نفر سوم , چهارم و تا ده یابیست یقینا امر به معروف موثر خواهد بود.

 -برخی امر به معروف و نهی از منکر را از دیگران می خواهند , می گویند مگر فلان مجموعه وظیفه اش چیست ؟ در صورتیکه این یک تکلیف همگانی است و باید مانند سایر واجبات به آن اهمیت داد والا انسانی که امر به معروف نکند مانند مرده ای در میان زندگان است
روح دینداری ما همین امر به معروف ونهی از منکر است و انسان با خواندن یک نماز دیندار نمی شود.


٠٨:٠٤ - دوشنبه ٨ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٠٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٥٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد