اخبار > مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در همایش یاوران معروف دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تذکر لسانی باید همگانی شود.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1395/07/13

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در همایش یاوران معروف دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تذکر لسانی باید همگانی شود.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری امروز در همایش یاوران معروف که در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد گفت: امر به معروف و نهی از منکر قوام جامعه اسلامی است و نباید اجازه دهیم که این امر مهم در جامعه به  فراموشی سپرده  شود.


وی گفت: آماری که توسط دستگاه قضایی و امنیتی  در جامعه از ناهنجاری ها  ارائه می شود حاکی از آن است که به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه آنگونه که باید و شاید اهمیت و پرداخته نمی شود و  و این یک سم مهلک برای جامعه اسلامی به شمار می رود.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه نباید در جامعه اسلامی بی تفاوتی وجود داشته باشد گفت: نباید به گونه ای رفتار کنیم که در جامعه اسلامی همه بی تفاوت بوده و نسبت به امر خدا هیچ توجهی نداشته باشند.


حجت الاسلام و المسلمین طاهری با اشاره به ضرورت توجه و اهتمام مسئولين  به امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: یک عزمي  برای اینکه این فرهنگ و فریضه فراموش شده  احیا شود باید در جامعه شکل بگیرد و این امر محقق نمی شود مگر اینکه همگانی شود و همگان به آن توجه داشته باشند.


وی گفت: در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید مصلحت اندیشی ها را کنار بگذاریم و به درستی امر به معروف کنیم و اگر مصلحت اندیشی ها را کنار نگذاریم امر به معروف و نهی از منکر اجرایی نخواهد شد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اهل قلم و سخن باید به میدان آمده و این پیام و احساس مسئولیت اجتماعی را به همه گوشزد کنند و مسئولان نیز با برگزاری برنامه پرسش و پاسخ فضا را برای احیای امر به معروف و نهی از منکر آماده کنند.


حجت الاسلام و المسلمین طاهری بیان داشت: در شهر فم ظرفیتی داریم که در دیگر شهرها این ظرفیت وجود ندارد و از این رو باید همه تلاش داشته و به محضر بزرگان و مراجع رسیده و از نظرات آنها استفاده کنیم و درد جامعه را یادآور شویم و مطالبه تذکر به جامعه را داشته باشیم

وی افزود: تذکر لسانی باید همگانی شود و همه باید در این زمینه با شیوه و روش صحیح اقدام کرده تا به نتیجه مطلوب برسیم.


١٠:١٨ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٤٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٥١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد