اخبار > آیین تجلیل از خادمین نماز و آمرین به معروف و ناهیان از منکر دانشگاه علوم پزشکی قم
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1395/12/18

آیین تجلیل از خادمین نماز و آمرین به معروف و ناهیان از منکر دانشگاه علوم پزشکی قم

مراسم تجلیل از فعالان امر به معروف و نهی از منکر و نماز دانشگاه علوم پزشکی قم با عنوان واجب فراموش شده، چهارشنبه مورخ1395/12/18 در سالن شهید مفتح برگزار شد.

در این مراسم که  آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم حضور داشتند و به تشریح اهمیت اقامه نماز در جامعه پرداختند.


وی گفت: آثار و برکاتی که اقامه نماز در جامعه دارد بر کسی پوشیده نیست و باید در مسائل مختلف بکوشیم تا نماز را اقامه کرده و این اقامه را به جای جای جامعه ارائه دهیم.


تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیز پرهزینه و با گرفتاری است اما اثرات خود را دارد و نباید مورد فراموشی قرار گیرد.


آیت الله سعیدی با اشاره به ساخت بنای کعبه و اهرام مصر گفت: هر دو بناهای ماندگار است اما کعبه چون با نیت خالص و عشق ساخته شد ماندگار شد و به نیکی از آن یاد می شود اما در اهرام مصر این مسائل وجود ندارد و در قرآن کریم نیز اشاره شده که فرعون شما را به بیگاری گرفته بود و بنای آن بر اساس ظلم است.


امام جمعه قم گفت: باید نیت در کارها خالصانه باشد و در دین مبین اسلام، بستر و زمینه کار فراهم است و امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو موهب الهی است و به عنوان غذای روحی انسان به شمار می رود.


آیت الله سعیدی عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو تکلیف الهی است و باید با شیرینی و زیبایی به دیگران ارائه شود.


وی افزود: اگر بخواهیم در اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم باید با نیت خیرخواهانه بوده و اگر این باشد تاثیرگذاشته و ماندگار می شود.

در این برنامه از دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان مسئول دستگاه شایسته تقدیر در امر ترویج اقامه نماز از سوی شورای اقامه نماز استان تجلیل شد.


همچنین از دکتر عادلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان فرد تاثیرگذار در جذب خیرین در امر مسجد سازی و دکتر اکرمی معاون دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان پشیتبانی از طرح سفیران محبت تجلیل به عمل آمد.


در ادامه این برنامه از مروجان امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز تجلیل به عمل آمد.


١٨:٢١ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٩١٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد