اخبار > اولین جلسه دانش افزایی اساتید در سال 96 :کارگاه آموزشي درامدی بر نظام سلامت در اسلام در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/04/18

اولین جلسه دانش افزایی اساتید در سال 96 :کارگاه آموزشي درامدی بر نظام سلامت در اسلام در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

کارگاه آموزشي درآمدي بر نظام سلامت در اسلام صبح امروز در سالن امام علی (ع) دانشگاه  علوم پزشکی قم برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، حجت الاسلام طاهری خرم ابادی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در دانشگاه  و اساتید و اعضا هيئت علمی این  دانشگاه برگزار شد حجت الاسلام و المسلمين حمید پارسانیا به ارایه سخنانی در خصوص علم دین و علوم پزشکی پرداخت.

همچنین دکتر خدادوست مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی_اسلامی وزارت بهداشت در این مراسم به نگاه های افراطی و تفریطی در زمینه طب اسلامی و نوین اشاره کرده و اظهار داشت:وجود چنین نگاه هايي علاوه بر آسيب به نظام سلامت سبب ایجاد گاردگیری و تقابل هایی میان این دو شده است که باید برای اصلاح این امور تلاش کرد.


در ادامه دکتر ایرانی خواه با اشاره به اینکه امروز جوامع غربی به اهمیت علوم ماورالطبیعه پی برده اند اظهار داشت: نگاه به سلامت فراتر از نگاه مادی است و باید از کتاب و سنت بيشترين بهره برداری را داشته باشیم و بتوانیم در سازمان جهانی بهداشت تعریف اسلام از سلامت را بگنجانیم.


همچنین حجت الاسلام طاهری در بخش ابتدایی برنامه ضمن خیر مقدم به اساتید بر لزوم توجه نظريه پردازها به اثبات فرضيه ها قوانین اسلامی که ارتباط با علوم پزشکی دارند تاکید کرد.


این کارگاه به مدت دو روز در دانشگاه علوم پزشکی قم در حال برگزاری است و اساتیدی همچون حجت الاسلام و المسلمين سید کاظم طباطبایی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی مهدوی به ارائه مباحثي در خصوص روایات طبی، اسناد، گستره و تحلیل محتور می پردازند.


٠٨:١٩ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٥٠٩٩    /    تعداد نمایش : ٦٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد