اخبار > جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم
 


  چاپ        ارسال به دوست

1395/04/18

جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم

جلسه هم اندیشی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جمعه مورخه ۱۳۹۵/۰۴/۱۸ در مشهد مقدس با استقبال خوب اساتید برگزار شد.

در این جلسه پیرامون موانع توسعه و تجدید نظر در سبک زندگی بحث و گفتگو صورت گرفت که مهمترین نکات بیان شده توسط اساتید به شرح ذیل می باشد:

۱-از آنجا که  الناس علی دین ملوکهم   اصلاح در سبک زندگی باید از مدیران شروع شود ، سبک زندگی مدیران در انتخاب سبک زندگی مردم تاثیر بسزایی دارد.

۲- ما آموزش در خانواده را به فراموشی سپرده ایم و همه چیز را به مراکز و نهادهای مانند آموزش و پرورش و دانشگاه سپرده ایم و این کافی نیست.

۳- برای رسیدن به توسعه صحیح باید به کار ارزش واقعی داد  , متاسفانه در کشور ما کار به معنای حضور فیزیکی تعریف شده و بین افراد کار کن و افرادی که تفرع می روند در سازمان ها تفاوتی نیست و این کاستن ارزش کار است.

۴-یکی از موانع توسعه در کشور ما مدیریت نا کارآمد است ما باید مدیر اسلامی تربیت کنیم، که تا حال کوتاهی کرده ایم. مدیر اسلامی کسی است که عهده دار کاری که  بلد نیست نمی شود.

۵-ما برای توسعه باید سیستم ها را اصلاح کنیم زیرا ما خطای در سیستم داریم ، سیستم فشل افراد را هم بی انگیزه می کند .

۶-برای اصلاح سبک زندگی باید آستانه تحمل مان را بالا ببریم ، باید حلیم و بردبار باشیم ، اگر این اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات سیاسی ، اجتماعی و ناهنجاری ها حل خواهد شد.

۷-در غرب سبک زندگی را براساس ایدئولوژیک خودشان تعریف کرده اند . مبانی ایدئولوژیک انها لذت جویی مطلق است ،برای رسیدن به این لذت مطلق سبک زندگیشان را تعریف کرده اند . لذا طلاق ، همجنس بازی ، انسان آزاری در راستای همین لذت جویی است .
اما در سبک زندگی ما هدف چیز دیگری  است که این هدف برای خیلی ما مشخص نیست لذا در انتخاب سبک زندگی دچار مشکل می شوند.


٠٨:٢٩ - چهارشنبه ٣٠ تير ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٨٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٦٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد