اخبار > به همت دانشکده سلامت ودین و همکاری دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم؛ دوره مطالعات میان رشته ای "سلامت و دین چالش ها و نیازها" برگزار شد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/05/29

به همت دانشکده سلامت ودین و همکاری دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم؛ دوره مطالعات میان رشته ای "سلامت و دین چالش ها و نیازها" برگزار شد.

درابتدای  این نشست که با حضور اساتیدی از دانشگاههای علوم پزشکی استانهای قم ، مرکزی ، قزوین ، خراسان ، البرز ، زنجان و کاشان برگزار شد ، پس از خیر مقدم ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر ایرانی خواه و تبین ضرورت چنین کارگاههای از سوی دکتر خدادوست مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور، حجت الاسلام فاضل مسئول مرکز امور صیانتی حوزه های علمیه کشور  با اشاره به موضوع سلامت و دین گفت: در استفاده از منابع اسلامی باید سازو کارها در نظر گرفته شود و افراد اهل فن به موضوع بپردازند.

وی ادامه داد: باید ارتباط جدی میان حوزه و دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شود تا بتوانیم در کنار یکدیگر به مسائل علمی و تحقیقاتی پرداخته و در موضوع سلامت و دین در کنار هم تلاش کنیم.

همچنین در افتتاحیه این همایش و کارگاه دو روزه حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسرو پناه به ایراد سخنرانی پرداخت  و گفت:  آموزه های دینی به موضوع طب و سلامت اشاره کرده و در این زمینه سخنان بسیاری را به میان آورده است.

وی بیان داشت: در موضوع طب اسلامی باید هم اطبا و هم متخصصان حوزه نظر دهند، نباید به گونه ای باشد که برخی به هر بهانه ای روایات مربوط به سلامت را کنار گذاشته و یا برخی نیز بدون توجه به علم طب، به طبابت بپردازند، افراط و تفریط در موضوع طب و دین خطرناک است.

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: دو روش کاربست مبانی اسلامی و اجتهادی دو مقوله مهمی است که باید به آن پرداخته شده و از این دو روش در موضوع سلامت و دین پیش رویم.

در ادامه این جلسه دکتر فرامرز قراملکی و دکتر احمد پاکتچی شیوه های مطالعات میان رشته ای را به مدت ۱۴ ساعت بهبحث و گفتگو گذاشتن و مباحث مفیدی را ارائه نمودند.


١٥:٠٩ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٦٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد