اخبار > نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری (ره) و گرامیداشت مقام استاد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ دوشنبه 1395/02/20

نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری (ره) و گرامیداشت مقام استاد

همزمان با شب میلاد سراسر نور ابی عبد الله الحسین (ع)  مراسم نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و نیز گرامیداشت مقام استاد به همت معاونت آموزشی دانشگاه و مشارکت سایر واحدها در مجتمع شهر آفتاب برگزار شد.
در این مراسم که اعضای محترم هیئت علمي و اساتید دانشگاه علوم پزشکی همراه با خانواده های معزز خود حضور داشتند سخنرانان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات اساتید , ارتقاء رتبه آموزشی و پیشرفت علمی دانشگاه را مرهون زحمات و تلاش های اساتید دانستند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه امام حسین(ع) مظهر رحمت خداوند است گفت: همه اهل بیت(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات هستند اما طبق نقل قول امام معصوم(ع) امام حسین(ع) مظهر رحمت بوده و همه با هر افکار و سلایق و اندیشه ای بر کشتی هدایت و نجات امام حسین(ع) سوار می شوند.


 حجت الاسلام و المسلمین طاهری در نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری که همزمان با میلاد امام حسین(ع) برگزار شد، طی سخنانی ابراز داشت: خدای ما خدای مهربانی و رحمت است و پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) را برای ما فرستاده تا بتوانیم از وجود آنها استفاده و بهره بگیریم.
وی عنوان داشت: ائمه معصومین(ع) و پیامبر(ص) برای دستگیری ما و نجات دادن جان ما آمده اند تا مسیر را اشتباه نرفته و گمراه نشویم.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: پیامبر(ص) و ائمه (ع) مایه رحمت بودند و در میان همه ائمه معصومین(ع) حضرت امام حسین(ع) به عنوان مظهر تجلی خداوند و کشتی نجات بودند.
حجت الاسلام و المسلمین طاهری با اشاره به ویژگی های رحمت و عطوفت امام حسین(ع) گفت: ایشان شخصیتی هستند که در کربلا شخصی که بر ایشان و کاروان امام آب و راه را بسته بودند بخشیده و آغوش برایش باز می کند و عذرخواهی وی را می پذیرد.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) مظهر رحمت خداوند است گفت: همه اهل بیت(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات هستند اما طبق نقل قول امام معصوم(ع) امام حسین(ع) مظهر رحمت بوده و همه با هر افکار و سلایق و اندیشه ای بر کشتی هدایت و نجات امام حسین(ع) سوار می شوند.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: همان ویژگی است که موجب شده شاهد باشیم هر فرد ارمنی، مسیحی، مسلمان، بی نماز و بانمازی دم از امام حسین(ع) بزند و نسبت به ایشان همواره محبت داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین طاهری افزود: هر فردی که کوچکترین رشته ای به خداوند داشته باشد توسط امام حسین(ع) به سعادت رسیده و این اتصال او کامل خواهد شد.
وی با بیان اینکه خداوند نعمت را بر ما تمام کرده است گفت: باید قدر خود را بدانیم که در نظام اسلامی و شیعی زندگی کرده و به راحتی می توانیم به امام حسین(ع) عشق و ارادت داشته باشیم.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: خداوند گنجینه و سرمایه ای به ما داده است که باید شبانه روز شکر گذار خداوند بوده و همواره راه و رسم امام حسین(ع) را در دستور کار خود قرار دهیم.


 

 

 

 

 


٠١:٣٨ - يکشنبه ١٦ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٥٢٥٨    /    تعداد نمایش : ٤١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد