اخبار > سومین و چهارمین نشست از سلسله نشست های معارف ویزه با اساتید برجسته با حضور حجج الاسلام آقایان علی سرلک و ملایی یرگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1395/08/03

سومین و چهارمین نشست از سلسله نشست های معارف ویزه با اساتید برجسته با حضور حجج الاسلام آقایان علی سرلک و ملایی یرگزار شد

سومین و چهارمین نشست از کارگاههای 16 جلسه ای معارف و اسرار عبودیت وگفتمان مهدویت به همت کانون گل نرگس و کانون معراج دانشگاه علوم پزشکی شامگاه دوشنبه در مجتمع بنت الهدی قم برگزار شد.


در این کارگاه معرفتی که با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و سیاسی در حال برگزاری است در جلسات پیشین از اساتید برجسته ای همچون حجت الاسلام ماندگاری، شهبازی دعوت به عمل آمده است.


این هفته دانشجویان شرکت کننده در این کارگاههای معرفتی از مباحث و سخنان حجت الاسلام ملایی از اساتید برجسته حوزه مهدویت و حجت الاسلام سرلک، کارشناس مذهبی رسانه ای  بهره مند شدند.


حجت الاسلام ملایی در سخنان خود به ویژگی های فرد منتظر و سبک زندگی منتظرانه اشاره کرد و اظهارداشت:‌ انتظار به این معناست که برای ظهور آخرین ذخیره الهی چشم به راه بوده و آمادگی ظهور را در خود ایجاد کنیم.


این پژوهشگر حوزه مهدویت با بیان اینکه انتظار یک عمل جهادی است افزود: سبک زندگی منتظرانه الگوی کاملی از سبک زندگی اسلامی است و کسانی در این زمینه موفقتر هستند که انتظارشان پیوند عمیقی با جهاد و شهادت داشته باشد.


در کارگاه دوم  حجت الاسلام سرلک به ارائه سخنانی در موضوع عبودیت  پرداخته و خاطر نشان کرد: امروز بحران معرفت یکی از پنج بحران مهمی است که بشر با آن درگیر است.


وی با اشاره به اینکه نماز سفر فوق العاده ای است که اعجازهای روشنی دارد تصریح کرد: رسول خدا (ص) می فرمایند من تشنه و گرسنه نماز هستم و هر چه بیشتر بخوانم گرسنه تر می شوم.


این کارشناس فرهنگی با بیان اینکه نماز اوج انسان را به او نشان می دهد وتمام آرزوها در نماز تحقق می یابد افزود: نماز در هر شرایط روحی و بحران به کمک انسان می آید و راهگشای زندگی اوست.


لازم به ذکر است هدف از برگزاری این کلاس ها طرح بحث های کاربردی و مؤثر دروس معارف برای علاقمندان به فعالیت های دینی وفرهنگی است. همچنین مقرر شده در جلسات آینده این کارگاه از حضور اساتید برجسته ای مانند دکتر رجبی دوانی، دکتر صابر جعفری و حجت الاسلام پناهیان بهره مند شویم.
١٢:٢٨ - سه شنبه ٤ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٥٧٢٣    /    تعداد نمایش : ١٠٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد