اخبار > حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی: ارتباط با خداوند بدون اقامه نماز شدنی نیست
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مورخ 1396/09/27

حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی: ارتباط با خداوند بدون اقامه نماز شدنی نیست

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نشاط حقیقی در گرو اتصال به خداوند متعال است، عنوان کرد:‌ اتصال به خداوند بدون نماز شدنی نیست چرا که نماز برکات مشخصی دارد و مهم‌ترین این برکات آرامش در دنیا و رهایی از دغدغه‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم،‌ حجت‌الاسلام والمسملین سید حسین مؤمنی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری نماز دانشگاه علوم پزشکی قم که در سالن همایش‌های مجتمع پردیس این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه تلاش هر فرد برای رسیدن به امنیت روحی و روانی است، اظهار کرد: اگر فردی به دنبال سعادت، رستگاری و حتی مادیات دنیوی است باید برنامه کامل و الگوی مناسب داشته باشد.

وی اضافه کرد: با داشتن یک برنامه جامع انسان از تحیر نجات پیدا می‌کند و با رهگذر الگو نیز انسان از بدون انگیزه بودن نجات می‌یابد و به سمت افق مورد نظر حرکت می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه الگو نیز باید دارای جامعیت باشد، عنوان کرد: ائمه اطهار(ع) به عنوان انسان‌ها کامل باید به عنوان الگو و صراط مستقیم به اقشار مختلف جامعه معرفی شوند.

وی با بیان اینکه رسیدن به نشاط و سالم زیستن نیازمند اتصال متصل با ذات الهی است، مطرح کرد: فردی که به خداوند اتصال داشته باشد برای رسیدن به لذت‌های حلال دنیا نیز از سیره اهل بیت(ع) و آموزه‌های معنوی استفاده می‌کند.

مومنی یادآور شد: نباید با مباحث مقطعی و کاذب زندگی خود را دنبال کنیم، اگر با مشکلی روبرو هستیم باید به صورت ریشه‌ای به دنبال رفع آن مشکل باشیم و در این مسیر اتصال به خداوند متعال روشی برای رفع هر مشکلی است.

وی با اشاره به اینکه نشاط حقیقی در گرو اتصال به خداوند متعال است، مطرح کرد:‌ ارتباط با خداوند بدون نماز شدنی نیست چرا که نماز برکات مشخصی دارد و مهم‌ترین این برکات آرامش در دنیا و رهایی از دغدغه‌هاست.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: فضای مجازی یک فرصت است اما اکنون با استفادهای نادرست به یک تهدید جدی تبدیل شده چرا که این فضاها ذهن جوانان را درگیر کرده و برخی پرده‌ها در این بستر برداشته شده است.

وی بر لزوم شناسایی،‌ باور و عمل به آموزه‌های دینی تاکید کرد و ادامه داد: قبل از اینکه هنرمندان موضوع حمایت از حیوانات را مطرح کنند، دین اسلام به این موضوع پرداخته است اما برخی فکر می‌کنند که آموزه‌ها دینی کارایی لازم را ندارد.

مؤمنی با بیان اینکه نماز انسان را از فحشا و منکر دور نگه می‌دارد، عنوان کرد: سبک شماردن نماز سبب از بین رفع برکت از عمر می‌شود و اگر فردی به نماز بی‌توجهی کند خداوند برکت را از مال او می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بدون نماز، نور صالحان از چهره افراد گرفته می‌شود، تصریح کرد: فردی که از نماز دور است دعایش مستجاب نمی‌شود و دعاهای دیگران نیز برای او کاربردی ندارد.

 ٢٠:٢٥ - دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٢٧٧٠    /    تعداد نمایش : ٦٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
  این سایت متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم میباشد