روش ثبت نام در سامانه سایبان مهر در دانشگاه علوم پزشکی قم

 

 ابتدا وارد سایت نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم http://muq.nahad.ir شده و درنوار بالای سایت روی سربرگ سایبان مهر کلیک وابتدا روش و مراحل ثبت نام را مطالعه و سپس منوی ثبت نام را انتخاب نمائید ، و بر روی زیر منوی  فرم ثبت نام اولیه کلیک نمایید و اطلاعات درخواستی را وارد کنید و ثبت نام اولیه را انجام دهید.

 

پس از انجام ثبت نام اولیه ، کارشناس مربوطه ، نهایتا تا 72 ساعت بعد صرفا از شماره 02531971296 یا 09906190240 با شما تماس گرفته و کد ثبت نام اختصاصی شما را جهت ثبت اطلاعات تکمیلی ،در اختیارتان قرار می دهند.(این کد را فقط شما و کارشناس مرکز سایبان مهر جهت شناسایی اطلاعات تکمیلی در اختیار دارید)

 

  • لازم به ذکر است کارشناس مرکز سایبان مهر(خانم اقبالی) صرفا با این دو شماره تماس میگیرند و مرکز فاقد هر گونه شماره یا سامانه پیامکی دیگری می باشد و ضمنا کلیه مراحل ثبت نام کاملا رایگان می باشد.

      لطفا صبور باشید!

 

در مرحله بعد با کد ثبت نام دریافتی از سوی کارشناس مرکز سایبان مهر،مجدد به سایت مراجعه نموده و در قسمت فرم اطلاعات تکمیلی نسبت به تکمیل ده مرحله آن اقدام نمایید و در پایان ، پیغام اطلاعات تکمیلی شما دریافت و ثبت گردید را مشاهده میفرمایید که به منزله انجام موفق ثبت اطلاعات است در غیر اینصورت، اطلاعات شما به هر دلیلی برای ما ارسال نشده است.

 

*** فرم اطلاعات تکمیلی را زمانی تکمیل کنید که حوصله و تمرکز کافی را برای جوابگویی به سوالات داشته باشید چون در همسان گزینی توسط سامانه و مشاورین مرکز فوق العاده مهم است و اطلاعات ناقص مانع از ادامه مراحل می گردد.ضمنا فرم به گونه ای طراحی شده که مخاطبین با راحتی و اطمینان کامل همه مواردی که در انتخاب بهتر کمک می کند را بیان کنند و هیچگونه اطلاعات شناسنامه ای و هویتی از شما درخواست نمی شود و صرفا کد ثبت نام سوال می شود و در مرحله بررسی توسط مشاورین فقط اطلاعات تکمیلی در اختیار مشاورین قرار می گیرد و کسی جز کارشناس مرکز امکان تطابق اطلاعات با مشخصات شناسنامه ای را ندارد.

 

لطفا با صداقت و دقت و حوصله پاسخ دهید.  

 

مراحل اطلاعات تکمیلی

 

مرحله1 : ورود کد ثبت نام

کد ثبت نامی که از کارشناس مرکز سایبان مهر دریافت نمودید را وارد کنید تا فرم مشخصات در اختیار شما قرار گیرد.

 

مرحله 2: تعهدنامه

در این مرحله تعهدات مرکز و متقاضیان ازدواج مطرح شده است که با پذیرفتن این مرحله امکان ورود به مراحل بعدی وجود دارد.

 

 مرحله 3: مشخصات فردی

 پس از خواندن و پذیرش تعهدنامه فوق، وارد بخش اول که همان درج اطلاعات فردی است، می شوید. در این قسمت هیچگونه اطلاعات شناسنامه ای خواسته نمی شود و فقط سوالاتی نظیر محل سکونت، زبان مادری ، دین و مذهب و... پاسخ داده می شود.

 

مرحله4 : مشخصات تحصیلی

 در اینجا علاوه بر شرح کامل رشته و مقطع تحصیلی تان، باید نوع دانشگاه، سراسری، آزاد، پیام نور و... و همچنین واحد دانشگاهی را تعیین کنید.

 

مرحله 5 : مشخصات خانواده

 آرام آرام به مراحل هیجان انگیز ماجرا نزدیک می شویم و جزئیات بیشتری از شما پرسیده می شود. تعداد کل اعضای خانواده، وضعیت حیات پدر و مادر، وضعیت تاهل و زندگی پدر و مادر و... باید در این قسمت ذکر شود.

 

مرحله 6: مشخصات شغلی

در اینجا اول باید مشخص کنید که شاغل هستید یا خیر و در صورت شاغل بودن، سابقه کار ومیزان دریافتی و .... را بیان فرمایید. نوع قرارداد پیمانی، رسمی، قراردادی، آزمایشی، پروژه ای و...  را نیز باید بیان کنید.

 

مرحله 7 : مشخصات اقتصادی

 این نکته درست است که پسران و دختران همیشه می گویند پول برای شان اهمیت ندارد اما خب...! مرکز سایبان مهر، این قسمت از سوالات را بسیار پربار و غنی درست کرده و جزیی ترین آمار مالی متقاضی را خواستار شده است. وضعیت محل سکونت، میزان پس انداز ، وسیله نقلیه و ... از سوالات این بخش می باشد.

 

مرحله 8 : مشخصات ظاهری و توانمندی ها

 از این مرحله به بعد وارد قسمت های متفاوت فرم ثبت نام می شویم! قد، وزن، و رنگ پوست یکی از موارد این قسمت را شامل می شود.

 قسمت دیگر این مرحله شامل بیان مهارت های علمی، هنری، فنی و... و همچنین علایق و سرگرمی هایتان که شامل «صله رحم، مطالعه، کار با اینترنت، سفر، سینما، طبیعت گردی، تماشای تلویزیون و...  می باشد.

 

مرحله 9: مشخصات اعتقادی- اخلاقی و مذهبی

 خود را آماده کنید که در این مرحله باید اطلاعات بیشتری از خودتان شرح دهید. تقید به نماز، روزه، نوع پوشش خانواده و روابط یا خویشاوندان،مصرف کننده سیگار، قلیان و...، گوش دادن به موسیقی و ... جزو مواردی است که باید آن ها را بیان کنید.

 

مرحله 10 : خواسته ها و خانواده

 قسمت آخر و حیاتی ترین قسمت فرم ،باید انتظارها و پارامترهای فرد مورد نظرتان را بنویسید. در این قسمت باید قد ، وزن و رنگ پوست و همشهری بودن یا نبودن و مهمترین خواسته هایتان درباره فرد مورد نظرتان را ذکرکنید که کمک خوبی به مشاورین ما خواهد کرد. در پایان  نیز نظر خانواده درباره ازدواج شما پرسیده می شود.

 

درنهایت ارسال اطلاعات را بزنید و منتظر شوید تا با پیغام " اطلاعات تکمیلی شما دریافت و ثبت گردید مواجه شوید"و سپس فرآیند همسان گزینی برای شما آغاز خواهد شد.