اهداف:

1- ایجاد حفظ مسئولیت اجتماعی در بین دانشگاهیان

2- نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکی

3- توسعه فرهنگ انفاق

 

شیوه تاسیس:

پیرو تفاهم نامه ای که فی مابین  نهاد رهبری در دانشگاههای کشور با کمیته امداد امام خمینی(ره) کشوربسته شد، نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با همکاری و محوریت گروه های جهادی دانشگاه و کانون دانشجویی خیریه ریحانة النبی(ص) در سال 1399  اقدام به تاسیس این مرکز نمود. 

 

هیئت امنا:

هیئت امنای این مرکز 4 عضو حقوقی و 2 عضو حقیقی دارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاون توسعه و منابع دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر فرهنگی دانشگاه اعضای حقوقی این مرکز و دبیر کانون خیریه و دبیر هیئت اجرایی مرکز  اعضای حقیقی  این مرکز می باشند.

 

هیئت اجرایی:

هیئت اجرایی این مرکز جمعیتی مرکب از تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، تعدادی از پزشکان و پرستاران جهادی، تعدادی از دانشجویان مسئولیت پذیر و تعدادی از کارکنان انقلابی و وظیفه شناس می باشد.

 

اساسنامه مرکز:

اساسنامه این مرکز همان اساسنامه مراکز نیکوکاری دانشگاهیان می باشد.

 

فعالیت ها و برنامه های مرکز:

 

1 تهیه بسته های معیشتی

به منظور کمک به خانواده های نیازمند،مراکز نیکوکاری دانشگاه علوم پزشکی قم توسط کانون دانشجویی خیریه ریحانه النبی سالی پنج مرتبه بسته های معیشتی را در میان نیازمندان توزیع می نماید.

2 _ فعالیت های جهادی

به منظور خدمت به اقشار آسیب دیده جامعه مرکز نیکوکاری دانشگاه علوم پزشکی قم توسط گروه های جهادی سفیران سلامت سالانه 5 اردو جهادی را در مناطق محروم و نیازمند فعالیت های جهادی درون و بیرون استان برگزار می نماید.

3 _ جهیزیه

در راستای ترویج ازدواج آسان و بهنگام مرکز نیکوکاری دانشگاه علوم پزشکی قم توسط مجمع خیرین ازدواج نهاد رهبری تلاش می نماید سالی 20 جهزیه را برای نو عروسانی که قادر به تهیه جهزیه نیستند تهیه و تدارک می بیند.

4_ حمایت تحصیلی

به منظور حمایت از دانشجویان کم بضاعت دانشگاه علوم پزشکی قم در دوران تحصیل مرکز نیکوکاری با تامین هزینه هایی مانند هزینه ایاب و ذهاب،هزینه تغذیه،تامین کتب درسی،تامین پوشاک توسط کانون های دانشجویی تلاش در رفع ضروریات می نماید.

5_ صندوق قرض الحسنه

در راستای رفع نیاز های اضطراری دانشجویان و کارکنان مرکز نیکوکاری دانشگاه علوم پزشکی قم تلاش می نماید تا سالی صد وام قرض الحسنه را تامین و در اختیار دانشگاهیان قرار دهد.