عنوان کتاب:

هنر رضایت از زندگی

 

نویسنده:

عباس پسندیده

 

توضیحات:

رضایت مندی از زندگی، از جمله دغدغه های است که انسانها در کل زندگی با آن درگیر هستند. صاحبنظران علوم انسانی و اندیشمندان، غالباً فرمولهای برای رضایت مندی انسان از زندگی ارائه کرده اند اما امتیاز آنچه که تحت عنوان «هنر رضایت از زندگی» منتشر شده است این است که مسئله را از دیدگاه آیات و احادیث، بررسی نمود ه است.
با توجه به جایگاه مهمی که مهارت «رضایت مندی از زندگی» در رسیدگی به تکامل معنوی دارد، قرآن، اولیای دین و معصومین(علیهم السلام) آموزه های فراوانی در این زمینه به پیروانشان آموخته اند. نویسنده این نوشتار می کوشد مضامین این حوزه را به گونه ای جذاب، تنظیم و دسته بندی کند تا برای افراد و گروه های اجتماعی گوناگون قابل درک و استفاده باشد.

 

لینک دانلود فایل PDF کتاب:

http://muq.nahad.ir/uploads/356/Ketab/honare-rezayat-az-zendegi.pdf

عنوان کتاب:

مطلع عشق

 

نویسنده:

محمدجواد حاج علی اکبری

 

توضیحات:

کتاب «مطلع عشق» گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان و خانواده‌هاست که به همت حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری گردآوری و تدوین شده است. «مطلع عشق» پیش از این از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده بود با تغییر ناشر از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به موسسه انقلاب اسلامی راهی کتابفروشی‌ها شد. این کتاب که تا کنون بیست و سه بار تجدید چاپ شده است.

چهار فصل اول این کتاب عبارتند از:

کلام اول؛ ازدواج؛ ناموس طبیعت، دستور شریعت.

کلام دوم؛ کانون گرم خانواده.

کلام سوم؛ غروب عشق و قحطی عاطفه در غرب.

کلام چهارم؛ حقوق متقابل زن و شوهر.

این چهار فصل بیشتر به مباحث معرفتی می‌پردازند و فلسفه ازدواج و رفتارهای زوجین را تبیین می‌کند. هفت فصل بعدی کتاب هم توصیه‌ها و رهنمودهای عملی رهبر انقلاب است به زوج‌های جوان و خانواده‌های آن‌ها در باب چگونگی مراسم ازدواج، تقسیم کار در خانواده، حذف تشریفات زائد و همین‌طور آغاز زندگی مشترک و تداوم آن.

عناوین این هفت فصل عبارتند از:

رهنمود اول؛ همسفر تا بهشت.

رهنمود دوم؛ بالاتر از واقعیت.

رهنمود سوم؛ هنر تقسیم کار.

رهنمود چهارم؛ سازش و سازگاری.

رهنمود پنجم؛ زندگی شیرین.

رهنمود ششم؛ هشدارها و یادآوری‌ها.

رهنمود هفتم؛ آسان‌گیری.

 

لینک دانلود فایل PDF کتاب:

به زودی قرار داده می شود.

 

 

 

 

 

 

عنوان کتاب:

مطلع مهر

 

نویسنده:

امیرحسین بانکی پور فرد

 

توضیحات:

کتاب «مطلع مهر» با نگرش اصولی به بررسی راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر پرداخته است. «امیرحسین بانکی پور فرد» نویسنده این کتاب که خود یکی از ماهرترین مشاورین در حوزه ازدواج جوانان است، با پشتوانه سال‌ها فعالیت میدانی و مطالعاتی در این حوزه، کتابی را به رشته تحریر درآورده است که قابلیت تبدیل به دستورالعملی جامع برای چگونگی انتخاب درست همسر برای جوانان را داراست.

کتاب «مطلع مهر» در هشت فصل به بررسی مهم‌ترین مسائل پیرامون ازدواج ازجمله احراز شرایط اولیه برای ازدواج، معیارهای انتخاب همسر، آداب خواستگاری، ضرورت تحقیق در ازدواج، نقش مهریه در ازدواج و… پرداخته است و هرکدام را به‌طور مفصل شرح داده است.

نکته جالب کتاب استفاده توأمان از مباحث دینی و علمی در زمینه بیان نکات مختلف در ارتباط با مقوله ازدواج است که باعث می‌شود ضریب اثرگذاری مطالب کتاب بر مخاطب افزایش پیدا کند.

 

لینک دانلود فایل PDF کتاب:

به زودی قرار داده می شود.